الگوی صحیح محافظ پوشش و ماسک

الگوی صحیح محافظ پوشش و ماسک

طراحی الگوی صحیح محافظ پوشش و ماسک

الگوی صحیح محافظ پوشش و ماسک

استاندارد سازی الگوهای پوشش بیمارستانی

الگوی صحیح محافظ پوشش و ماسک : به منظور حمایت و استاندارد سازی الگوهای پوشش بیمارستانی و در دسترس بودن برای دوزندگان و تولید کنندگان به الگوی صحیح محافظ پوشش و ماسک برای کادر درمانی

 

این الگو سازی به همت کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور و حمایت های دبیر محترم کارگروه سرکار خانم  دکتر شفا پور از تولید کنندگان و طراحان برای دستیابی به الگوی استاندارد و صحیح پوشش بیمارستانی، تهیه و در اختیار دوستان قرار میگیرد که دست به دست هم داده و بتوانیم در کنار مدافعان سلامت حرکت جهادی انجام بدهیم و نیازهای پوشش بیمارستانی را مرتفع نماییم.

من هم به نوبه ی خود وظیفه دانستم که به اصلاح الگوها بپردازم و الگویی جامع با روش دوخت برای استفاده در هر سطحی در اختیار  همگان قرار دهم.

این بخش شامل الگو سازی، کاور بدون درز در پهلو و سرشانه، الگو سازی کاور با درز در سرشانه و پهلو، انواع ماسک و کلاه ساده  میباشد که امیدوارم  زحمت دوستان عزیز در بخش تولید بی نتیجه نماند.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          با تشکر: مریم بخشی

نمونه ی آماده:

 

شلوار:

ابتدا خطی عمودی  به اندازه ی ۱۲۵ سانت برای قد شلوار رسم کرده (خط پهلو) سپس از طرفین خط پهلو  به اندازه ی  ۲۷ سانت  سمت چپ برای جلو و به اندازه ی ۳۱ سانت سمت راست برای پشت خارج میشویم و این نقاط را به پایین عمود میکنیم .

برای رسم بلندی فاق از طرفین کادر به اندازه ۵۵ سانت پایین آمده  و برای پهنای فاق جلو به اندازه ی ۶تا  ۷ سانت و برای پهنای فاق پشت ۹تا ۱۰ خارج شده و ۲/۱ بلندی فاق را بدست آورده و هلال فاق جلو و پشت را رسم میکنیم.

برای دمپای شلوار از طرفین خط پهلو از انتهای الگو برای جلو ۲۶ و برای پشت ۲۷ سانت خارج شده و درز داخلی شلوار را رسم میکنیم (لازم به ذکر میباشد زاپاس روی الگو میباشد)

(الگوی شلوار بدون درز در پهلو )

 

(الگوی شلوار با درز پهلو )

الگوی صحیح محافظ پوشش و ماسک

(اندازه کش برای دمپا ۲۶ تا۲۵ سانت)

بالاتنه :

ابتدا خطی افقی به اندازه ی ۸۸ سانت برای  پهنای یقه، سرشانه،آستین  رسم کرده و به اندازه ی ۳۹ سانت برای قد  بالاتنه ی  جلو و پشت در نظر میگیریم  سپس برای پهنای یقه  جلو ۱۱تا ۱۲ داخل شده  و ۸ سانت برای بلندی یقه   پایین می آییم  و هلال یقه را رسم میکنیم

برای خط کمرجلو  به اندازه ی ۲۸ تا ۲۷ سانت داخل شده و پهنای مچ از ابتدای قد آستین ۱۶ سانت پایین آمده و هلال زیر کف حلقه را رسم میکنیم  الگوی پشت نیز به همین صورت در میاید فقط در پهنای یقه ی پشت ۱۱تا۱۲ و بلندی یقه ۵/۱ پایین آمده و هلال یقه ی پشت را رسم میکنیم.

(بالاتنه جلو بدون درز سرشانه)

الگوی صحیح محافظ پوشش و ماسک

ادامه متن با تصاوریر را از فایل زیر دانلود کنید

 

سفارش کار:

 

آمار سایت:

18

لطفا لایک کنید و به دوستان خود هم ارسال کنید

3+
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.